Diskusní příspěvky z původního webu Rusko.tv

Posted on 03/12/2010 by

1


Do tohoto postu vkládám některé příspěvky z diskuse na původním webu Rusko.TV. Spíš než o archivaci jde o test vkládání článků.

Renata, Praha, renata.kotenova@seznam.cz

Vzkaz pro Romana popř. i ostatní: píši bakalářskou práci na téma:
Obchodní jednání s ruským partnerem.
Potřebovala bych k této práci nějaké materiály, mohl by mi někdo poradit?
Děkuji

Diana Skalická, Brno, diana.skalka@centrum.cz

Rusko mě nikdy moc netáhlo, ale tenhle článek mě fakt nadchnul 🙂 Mrkněte taky, jsou tam fakt good info:

czechtimes.cz/index.php?option=com_magazine&func=show_article& id=242&Itemid=62

Nechce se někdo přidat na výlet?

Jiří Pikard, Mlékárenská 3, pikardj@atlas.cz

Nelíbí se mi v historii SSSR (Ruska)jednoduchá a krátká věta „po krutovládě Stalina se Rusko dostalo do hospodářské krize a úpadku….. To je naprostá demagogie a a manipulace s daty! Rusko (bývalé SSSR) během 25 let zažilo 2 světové války a 1 občanskou válku. Během této doby z naprosto zaostalé feudální země se stalo významnou mocností s rozsáhlou industrializací, která jim umožnila nakonec poslední válku i vyhrát (přičemž vše v evropské části bylo zničeno). A to jsou jistě velké klady totality Stalina, bohužel takovýchto diktátorských systémů. Takže když se řekne A, je nutno říci i B. To na okraj, ne že bych Stalina obdivoval, ale jeho způsob vlády nelze jen tak jednoduše uzavřít – bylo to pro Rusko ( a SSSR) velice složité a těžké období plné nespravedlností. To najdete ostatně u každého státu (viz vyhlazení Indiánů v Americe přistěhovalci, zábor části Jordánska Izraelem, maďarizace Slováků v Uhrách atd…..).

Svatopluk, Krnov, svatopluk@mail.ru

..toz ja bych i spolupracoval… lini jsem byl v Rusku a letos tam mozna zase pojedu… mam neco fotek…. web.me.com/svatopluk.chlapek/Rusko-2008/Uvod.html

Petr Melcher, ŠTÍTY, pmnetworking@email.cz

Ahoj, kdo máte

jakékoli kontakty, přátele v Rusku, máte možnost se s námi realizovat ve velice zajímavém obchodním projektu a zajistit si tak podíl na zisku, tedy pasivní říjem. Neváhejte a využijte vašich kontaktů, kontaktujte nás.

Filip

V Moskvě jsem byl a díky neopatrnosti mi v metru ukradli peněženku, naštěstí jsem tam téměř nic neměl. Před vstupem do metra si dejte do kapsy pár drobných na jízdenku a peněženku za žádnou cenu nevytahujte, pak bys mělo být vše v pořádku. Ve vlaku jsem měl lehčí problémy s opilci, nevím proč ale nějak jsem jim nepadl do oka, pak se to nějak vysvětlilo. Naučte se aspoň základy ruštiny a bude vše úplně v klidu. Na východě se mi už nic nepříjemnýho nestalo. Rusko je parádní zážitek.

Roman

V Rusku jsem byl, studoval jsem tam pět let a pořát tam jezdím za obchodem. Rozdíl mezi bohatými a chudými je tam veliký. Proč jezdí rádi k nám? Možná to bude znít hloupě, ale opravdu nás mají za blizké přátele – možná z toho důvodu, že jsme slované. Pokud si bude Rus vybírat spolupráci mezi Čechem a třeba Němcem, dá přednost Čechovi. Dnes lze říci, že se situace v Rusku mění. V Moskvě lze vidět absorbci všeho negativního, co se dá od západní civilizace pochytit, bohužel, kariéra, peníze, to je hlavní. Přátelství se již tak moc nenosí. S narůstající vzdáleností od Moskvy se jede ještě postaru, důležitější jsou osobní vazby i v obchodě.

Tom

V říjnu 2008 jsem byl v Moskvě. Prošmejdil jsem kde co a to i v noci. Ani jednou jsem neměl špatný pocit a už vůbes né nějaký problém. Ale víte jak to chodí můžete někde 100x být bez jakýchkoliv problémů a po 101. se stane prušvich.

Martin

Chci se zeptat na bezpečnost v celé oblasti Ruska. Máte nějaké zkušenosti, ať už z Moskvou, Petrohradem nebo Bajkalem, Sibiří, Kamčatkou? Měli jste nějaké problémy s lidmi, policií? Byli jste oloupeni nebo okradeni?

Chystám se na delší dobu do Ruska a rád bych věděl na co se mám připravit.

Posted in: Uncategorized